مهدی موعود(عج) در کلام رهبر انقلاب

نهم ربیع الاول، آغاز امامت امام زمان (عج) و نویدبخشِ فصلی نو در آیین حکومت‌داری است. قرن‌هاست که همگان در انتظار ظهور ایشان و برپایی حکومتی سراسر، عدل و عدالت هستند تا بساط ظلم و جور از جهان هستی برچیده شود.
انقلاب اسلامی ایران که برپایه‌ی اصول حکومت اسلامی و در امتداد سنت و روش بزرگان دین مبین اسلام پایه‌گذاری شده؛ سعی بر آن دارد تا حکومت علوی را در حد توان به اجرا درآورده و اصول مردم سالاری دینی را پیاده سازی کند. همچنین از نخستین روزهای وقوع انقلاب اسلامی ایران، همگان بر استعانت از امام عصر (عج) و انتظار ظهور ایشان پافشاری داشته و دارند. باتوجه به اهمیت این مهم، رهبر انقلاب اسلامی می‌فرمایند: ملت ایران به فضل پروردگار، با هدایت الهى، با کمک‌هاى معنوى غیبى و با ادعیه‌ى زاکیه و هدایت‌هاى معنوى ولى‌الله‌الاعظم ارواحنافداه خواهد توانست تمدن اسلامى را بار دیگر در عالم سربلند کند و کاخِ با عظمت تمدن اسلامى را برافراشته نماید. 

امروزه وجود مقدس حضرت حجت (عج) در ميان انسان‌هاى روى زمين منبع بركت علم، منبع درخشندگى، زيبايى و همه خيرات است.

این، آینده‌ى قطعى شماست. جوانان، خودشان را براى این حرکت عظیم آماده کنند. نیروهاى مؤمن و مخلص، این را هدف قرار دهند. (دیدار ایثارگران 29/05/1376)

همچنین در جایی دیگر می‌فرمایند: مسأله‌ى حضرت مهدى علیه‌الصّلاة والسّلام‌وعجّل‌اللَّه‌تعالى‌فرجه‌الشّریف، از این جهت حائز اهمیت است که مسأله‌ى انتظار و دوران موعود را که در مذهب ما، بلکه در دین مقدّس اسلام ترسیم شده است - دوران موعود آخرالزّمان؛ دوران مهدویت - ما به یاد بیاوریم، روى آن تکیه کنیم و بر روى آن مطالعه و دقّت و بحثهاى مفیدى انجام گیرد. شما باید زمینه را آماده کنى، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه‌ى آماده، اقدام فرماید. از صفر که نمى‌شود شروع کرد! جامعه‌اى مى‌تواند پذیراى مهدى موعود ارواحنافداه باشد که در آن آمادگى و قابلیت باشد، و الّا مثل انبیا و اولیاى طول تاریخ مى‌شود. (دیدار با پاسداران 10/12/1368)

دنیا را از عدل و داد پر مى‌کند و ظلم را ریشه‌کن مى‌سازد

خصوصیت مهدى موعود (عجل‌الله‌تعالى‌فرجه‌و ارواحنا فداه) در نظر مسلمانان این است که: «یملأالله به‌الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جورا». عدل و داد، استقرار عدالت در جامعه، از بین بردن ظلم از سطح زمین، خصوصیت مهدى موعود است. ... بشر به سمت آن چیزى حرکت مى‌کند که مظهر آن، وجود مقدس مهدى (علیه‌الصلاةوالسلام‌و عجل‌الله‌تعالى‌فرجه‌الشریف) باشد و او کسى است که در احادیث متواتر وارد شده که دنیا را از عدل و داد پر مى‌کند و ظلم را ریشه‌کن مى‌سازد. (22/12/1368)

حضرت مهدی (عج) در کلام رهبر معظم انقلاب

- مهدى موعود (عج)  مظهر رحمت و قدرت و مظهر عدل الهى است.
- توسل و توجه و ارتباط قلبى با آن حضرت موجب عروج و رشد روحى و معنوى انسان مى شود.
- ايمان و اعتقاد به امام زمان مانع از تسليم شدن است.
- وجود مقدس امام زمان وعده الهى و مصداق لطف خدا بر انسانيت و بشريت است.
- او مستوره و نمونه اى از اوليا و اصفيا و انبيا و برجسته ترين بندگان خداست.
- ملت ما بايد روح انتظار را در خود زنده كنند.
- امروزه وجود مقدس حضرت حجت (عج) در ميان انسانهاى روى زمين منبع بركت علم، منبع درخشندگى، زيبايى و همه خيرات است.

ان شاءالله همه اين توفيق را پيدا كنيم كه روزى در ركاب آن بزرگوار باشيم براى خدا تلاش و مجاهدت كنيم در مقابل چشم آن بزرگوار در راه خدا جانمان را از دست بدهيم و به فيض شهادت برسيم.

نویسنده مطلب/مقاله : صفا


درج کننده مطلب/مقاله : آقاي صفا