برگزاری برنامه های فرهنگی ویژه آغاز امامت امام زمان (عج) در ۳۰۰ مسجد استان لرستان

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان،حجت‌الاسلام غلامی معاون فرهنگی،پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان لرستان با اعلام این خبر گفت:نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است، بلکه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می رود.

وی افزود:عالم در هیچ زمانی بدون امام باقی نمی‌ماند جهان به‌واسطه فیض وجودی امام معصوم(ع) برپاست پس جهان بشریت باید قدر و منزلت امام را بشناسد و مطیع اوامر آن حضرت باشد تا در دنیا وآخرت به سعادت عظیم نائل آید.

وی اظهار داشت:با برنامه ریزی و هماهنگی بعمل آمده در آستانه نهم ربیع‌الاول که سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) است،برنامه های متنوع فرهنگی و قرآنی در ۳۰۰ مسجد این استان برگزار شد.

 وی تصریح کرد:مساجد از جهت فرهنگی به صورت مهم ترین پایگاه فعالیتهای دینی در فضای جامعه تأثیر عمیق و ژرف داشته، معادلات فرهنگی اطراف خویش را به سود عبودیت الهی تغییر می دهند لذا قرار دادن مسجد محوری برای فعالیتهای دینی و فرهنگی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

وی در پایان با اشاره به تنوع برنامه های فرهنگی در این ایام عنوان کرد:اجرای مسابقات فرهنگی و تجلیل از آنها،مدیحه سرایی، سخنرانی مذهبی در تبیین امامت آن امام همام، اجرای برنامه های شاد فرهنگی و توزیع نقل و شیرینی از جمله ویژه برنامه های سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج) دراین استان می باشد.