شرکت ۱۶۰ لرستانی در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی لرستان،محمد لروند، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌ به‌طور هم‌زمان در کشور، گفت: این آزمون قرآنی صبح جمعه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه جاری به‌طور هم‌زمان در استان‌های کشور برگزار می‏شود.
وی افزود: تعداد ۱۶۰ نفر از حافظان قرآن‌کریم از تمام شهرستان‌های استان نیز در این آزمون قرآنی که در دو حوزه امتحانی برگزار می‌‏شود، شرکت دارند.
وی با اشاره به این‌که این آزمون قرآنی در دو شهرستان خرم‎آباد و الیگودرز برگزار می‌‏شود، افزود: در خرم‌آباد این آزمون قرآنی در دبیرستان استعدادهای درخشان واقع در بلوار حج دره‌گرم برگزار می‎‏شود که در حوزه خرم‌آباد ۱۱۱ نفر و در حوزه الیگودرز ۴۹ نفر شرکت دارند.
لروند ادامه داد: از مجموع این ۱۶۰ نفر شرکت‌کننده در آزمون اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن‌کریم، ۱۹ نفر آقا و ۱۴۱ نفر بانو هستند و در رشته‌های حفظ سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء قرآن به رقابت می‎پردازند.
رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به این‌که حافظان سه جزء تا پنج جزء فقط مرحله المپادی دارند، اضافه کرد:حافظان ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و ۳۰ جزء قرآن‌کریم در صورت موفقیت در آزمون‌های مربوطه مدرک رسمی حفظ قرآن دریافت می‌کنند.
لزوند افزود: از مجموع ۱۶۰ نفر حافظ قرآن لرستانی که در این آزمون شرکت دارند، ۲۳ نفر در بخش سه جزء، ۳۵ نفر در ۵ جزء، ۴۹ نفر در ۱۰ جزء، ۱۷ نفر در ۲۰ جزء و ۳۶ نفر نیز در حفظ کل شرکت دارند.

نویسنده مطلب/مقاله : صفا


درج کننده مطلب/مقاله : صفا