پیاده‌روی اربعین به یک نهضت دشمن‌شکن تبدیل شده است

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان لرستان، حجت الاسلام سعید مهدوی امین عصر یکشنبه در همایش یاوران معنوی و فعالین اربعین حسینی لرستان با اشاره به اینکه خداوند متعال توفیق داده و شعار «تا کربلا رسیدن یک یاحسین دیگر» رزمندگان دفاع مقدس به برکت خون شهدا محقق شده است و امروز با اجرای مراسم پیاده روی اربعین خان نعمت گسترده شده است، اظهار داشت: بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد کسانیکه در پیاده روی اربعین شرکت می کنند جوانان هستند.

وی با بیان اینکه عشق و علاقه و جذبه حسینی باعث حضور این حجم گسترده از جمعیت جوانان کشور در مراسم اربعین شده است، تصریح کرد: مراسم پیاده روی اربعین بهترین فضا و فرصت را برای تبلیغ توسط روحانیون و طلاب فراهم کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان لرستان با تاکید بر اینکه مراسم پیاده روی اربعین یک مسیر فعال اجتماعی و سیاسی است و تبدیل به یک نهضت دشمن شکن شده است، افزود: پیاده روی اربعین بود که ریشه داعش را درآورد.

حجت الاسلام مهدوی امین با اشاره به اینکه آمادگی داریم هر تعداد روحانی که نیاز است به مراسم پیاده روی اربعین اعزام کنیم، افزود: اصل کار در پیاده روی اربعین همین جریان فرهنگی است و روحانیون محور این جریان هستند.