مصاحبه

1-  با سلام خودتان را معرفی بفرمایید؟

فیروزه میرزایی، کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش متولد شهر زیبای خرم آباد

 2- از چه سالی شروع به فعالیتهای فرهنگی تبلیغی نموده اید؟

بنده با شروع انقلاب اسلامی همیشه در صفوف منظم و متحد راهپیمایی مردم غیور شهرم بودم و به نوعی کار فرهنگی اینجاست، در فضای مدرسه با فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و کمک به رزمندگان و همیاری در تهیه و بسته بندی آذوقه ومواد مصرفی رزمندگان دوشادوش زنان پرتوان و شجاع شهر و دیارم بوده ام.

3- چند فرزند دارید؟ و الان که بازنشسته هستید فعالیت بیرون از منزلتان به چه صورت میباشد؟

بنده با توفیق و عنایت پروردگار دارای سه فرزند می باشم که خوشبختانه همگی دارای مدارج علمی خوبی هستند، و سال 97 با وجود 23 سال تدریس در مراکز پیش دانشگاهی و همچنین کارهای اجرایی در مراکزپیش دانشگاهی و سمت های مدیریت و معاونت اعلام بازنشستگی نمودم تا به نوعی جدای از کارهای دولتی بتوانم راحت تر فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود را در جمعیت بانوان فرهیخته اداره تبلیغات اسلامی و همچنین کانون مداحان ادامه دهم. میزان فعالیت های بنده بسته به تعدد جلسات و همایشها و کارگاههای آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی متفاوت است.

4- سوابق کار فرهنگی تان را مختصر بفرمایید؟

اشتغال به تدریس، عضو کمیته امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش، کارشناس فوق برنامه مرکز آیه اله کمالوند، مداح افتخاری اهل بیت علیهم السلام، مربی دار القرآن، آموزش به همسران شهدا،معلم نمونه در سطح شهرستان، رتبه برتر مسابقات قرآن فرهنگیان ناحیه 2، رتبه اول جشنواره الگوی تدریس ناحیه 2، عضو فعال فرهنگی اعزامی از طرف اداره آموزش و پرورش استان لرستان جهت شرکت در دوره های توانمندتر سازی زنان به استان اصفهان، عضویت بسیج فرهنگیان ناحیه 2 خرم آباد، عضو افتخاری جمعیت هلال احمر، کمک به پشتیبانی مناطق جنگی در 8 سال دفاع مقدس، عضو فعال در کمک به جمع آوری کمک های مردمی در ساخت مسجد سیدالشهدا گلدشت شرقی، خادمیار آستان قدس رضوی، نویسنده مطالب فرهنگی اجتماعی در روزنامه شهاب آسمانی و بانوی زاگرس در لرستان

5- تا ثیر کار فرهنگی شما در زندگی شخصیتان؟

قطعا بی تاثیر نبوده زیرا کاری که برای خداوند و رضایت او انجام شود بی شک بدون مزد و اجر نخواهد بود و موفقیت و آبرو و سربلندی خود و خانواده ام را مرهون تاثیرات کار فرهنگی خود و دعای مردم خوب و فهیم میدانم.

6- بهترین خاطره شما از کار فرهنگی چیست؟

سال 96 با توجه به شناختی که از روحیات و مشکلات شاگردان داشتم با مدیر مدرسه و سازمان تبلیغات اسلامی  هماهنگی انجام دادم و از قبل سوالات دانش آموزان را گرفته و دسته بندی کردم و تایپ شده در اختیار مبلغ اعزام شده از طرف تبلیغات اسلامی ،قرار دادم، پاسخ به سوالات کوتاه، گویا، جذاب و با ادله قرآنی بود که در پایان جلسه ، شاگردان گرداگرد سخنران را گرفته و یکی از آنها گفت حاج آقا شما می توانید مرجع تقلید ما بشوید؟ و اینجا بود که بنده احساس وظیفه ی بیشتری نمودم که در کارهای فرهنگی دینی مجد باشم.

7- در حال حاضر مشغول چه فعالیتی هستید؟   

مشاور کانون مداحان و شعرای آیینی، ریاست جمعیت بانوان فرهیخته اداره کل تبلیغات اسلامی ، خادمیار دفتر آستان قدس رضوی، عضو هیئت ام الحسنین می باشم.   

8- بیشتر در کدام زمینه فرهنگی فعالیت داشته اید؟

 ایام محرم و صفر با حضور در هیئات مذهبی، با بیان مباحث سیاسی و شواهد تاریخی از رخدادهای تاریخ اسلامی سعی نموده ام در کنار سخنرانی و تبلیغ در بحث بصیرت افزایی پرتلاش باشم و در طول سال هم با دوستان هیئت ام الحسنین شهر خرم آباد تعامل و همکاری دارم، و در کاریابی و اشتغال برای زنان بی سرپرست و فاقد تمکن مالی و بحث جهیزیه سعی نموده ام گامی هر چند کوچک بردارم که امیدوارم مورد رضایت باریتعالی واقع شود.

 

 

نویسنده مطلب/مقاله : لیلا کریمی


درج کننده مطلب/مقاله : لیلا کریمی