آرشیو مطالب آبان ماه سال 1396

اسطوره ي اخلاق

مادرش مي گويد : «احمد كلاً بچه ساكتي بود. مثل پسربچه هاي همسن و سال خودش نبود؛ شر و شوري نداشت. از همان كوچكي خيلي گوشه گير بود و هميشه يك گوشه اي تنها براي خودش مي نشست.»

ادامه ی مطلب

چرا ازدواج مهم است؟

سخن خود را با سخنی از مرحوم علامه محمد تقی جعفری (ره) آغاز می كنیم . وی در جواب فیلسوف شهیر اروپایی برتراند راسل كه چرا اسلام این قدر به ازدواج بها داده و برایش قانون وضع كرده است، نوشت : « با ازدواج می خواهد انسان به وجود آید، مسأله انسان مطرح است .» بنابراین ، ارضای غریزه جنسی و تأمین نیازهای فیزیولوژیك انسان از آثار مثبت ازدواج است ؛ ولی می توان فلسفه و حقیقت ازدواج از نظر اسلام را در سه امر جست و جو كرد : تكمیل ، تسكین و تولید.

ادامه ی مطلب

مسکن مهری که بی مهر شد!

تأمین مسکن به عنوان یکی از اساسی ترین نیازهای زندگی بشر نیازمند برنامه‌ریزی و رعایت اصول اصلی ایمنی و مهندسی است تا حافظ جان انسان باشد نه وسیله‌ای برای بلای جان وی.

ادامه ی مطلب

اصولی برای تربیت بهتر فرزند

انعطاف پذیر کردن تدریجی قوانین خانه، به فرزند شما، هم آزادی و هم حداقل های مجاز را می دهد. پس هدف، رها کردن قفس بازی بچه نیست، بلکه به تدریج بزرگ کردن آن است.

ادامه ی مطلب

خانواده ی ایرانی، الگوی جهانی رهنمود های رهبری به جوانان

تقوی؛ رمز مانایی خانواده در بنا و تشکیل خانواده و در حفظ خانواده، باید این احکام اسلامی را رعایت کرد تا خانواده باقی بماند. لذا شما در خانواده های متدین که زن و شوهر به این حدود اهمیت می هند، می بینید که سالهای متمادی با هم زندگی می کنند. محبّت زن و شوهر به یکدیگر باقی می ماند و جاییشان از هم سخت است و دل در گرو محبّت یکدیگر دارند. این حسن و این محبّتهاست که بنای خانواده را ماندگار می کند و لذا اسلام به این چیز ها اهمیت داده است .

ادامه ی مطلب